rozcestník materiálů

Image

Materiály pro učitele 

Pomozte nám sdílet materiály a zkušenosti, které jsme zdarma připravili a shrnuli pro kolegy. Jde o materiály, které buď využíváme sami při našich každodenních aktivitách, nebo jsme je získali jako zpětnou vazbu od učitelů. Navštivte weby:

www.inspiraceprovyuku.cz 

 

inspirace ve výucePřipravili jsme pro vás rozcestník pro vyhledávání aplikací a zdrojů, které jsou dostupné na internetu. Pokud využíváte dotyková zařízení, tak jednoduše zjistíte, pro které operační systémy je daná aplikace k dispozici. Ke každému zdroji jsme připravili krátkou anotaci. Kromě aplikací zde naleznete další on-line zdroje a samostatnou kapitolou jsou deskové hry využitelné ve výuce. Užitečným nástrojem je filtr umožňující rychlé vyhledávání podle doporučeného stupně, předmětu a dalších parametrů.

www.technologieprovyuku.cz 

 

Při naší každodenní práci využíváme řadu technologií, které průběžně vyhledáváme a doplňujeme o ně naše vzdělávací aktivity. U každé nové technologie, kterou zařadíme do výuky, je nezbytné najít potřebné materiály a zdroje. Proto jsme pro vás k těmto technologiím naše poznatky a zkušenosti  sepsali a průběžně tyto zdroje aktualizujeme a doplňujeme. Tyto technologie máme na palubě EDUbusu, v němž realizujeme programy pro žáky i pedagogy a zahrnujeme je i do dalších vzdělávacích aktivit.

Inspirace pro kreativitu

 

Kromě využití robotiky, čidel a měřáků, virtuální a rozšířené reality, dronů a dalších technologií jsme přesvědčeni, že nedílnou součástí výuky na základních školách musí být i práce „rukama“. Proto jsme iniciovali projekt edudílny. V něm se snažíme do výuky ve škole zahrnout i další podněty pro všestranný rozvoj žáků. Práci s EDUstrojky propojujeme o využití 3D tisku a gravírování. Na těchto stránkách najdete nyní podklady pro 3D tisk a připravujeme další materiály pro další technologie.

www.eduzpravodaj.cz

 

EDUzpravodaj3x za rok vydáváme zdarma elektronický časopis, v němž sdílíme naše zkušenosti a informujeme o dalších podnětech a zdrojích. Kromě našich zkušeností najdete na stránkách zkušenosti kolegů z výuky a příklady dobré praxe, které se mohou stát i vaší inspirací. Staňte se pravidelnými odběrateli a získejte další zdroj zkušeností a inspirací ověřených v prostředí českých škol.