Novinky pro toto pololetí

O letošních prázdninách jsme opět nezaháleli. Pracovali jsme na aktualizaci programů v EDUbusu a seminářů pro kolegy. Na sklonku školního roku jsme navštívili mezinárodní veletrh v Kolíně nad Rýnem, abychom se inspirovali do dalších aktivit.

I v tomto roce se budeme snažit pomoci školám se zaváděním robotických pomůcek v rámci nové informatiky. Chceme svými semináři přispět ke střídmému pohledu na nové robotické pomůcky ve škole. Mezi novinkami z oblasti robotiky nás zaujal robot Photon, který má zajímavá programovací prostředí a lze ho využívat v rámci prvního i druhého stupně základní školy. Pro mladé návštěvníky EDUbusu jsme připravili program s využitím BlueBota. V návaznosti na ukázkové hodiny v EDUbusu jsme připravili program i pro kolegy, v němž si ukážeme práci s robotem a také s aplikacemi, které jsou pro tato zařízení k dispozici.

Pokud k vám nezavítá EDUbus, můžete využít možnost semináře přímo ve škole.

Další novinkou je praktický seminář 3D tisk. V něm si žáci vyzkouší namodelovat a vytisknout svůj první objekt. Pro učitele jsme připravili akreditovaný seminář, který vás provede celým procesem 3D tisku.

Novinkou tohoto poletí je nová učebna. Doposud jsme využívali tablety s operačním systémem Android. Od letošního září jsme do našich aktivit nově zapojili nové tablety Microsoft Surface. Jde o řešení, které s využitím lehce připnutelné klávesnice vytvoří tablet, který lze využívat i jako notebook. Návštěvníci si tak mohou vybrat operační systém, který si budou chtít vyzkoušet.

Klademe důraz na vyvážené a smysluplné využití moderních technologií ve výuce. Aktualizovali jsme a doplnili řadu seminářů s touto tématikou jako jsou Informatika bez robotů, Aplikace ve výuce, Lego SPIKE, BBC Micro:bit a další. Podrobnosti naleznete na našem webu www.eduteam.cz/skolinare/.

Doporučujeme navštívit i náš web www.inspiraceprokreativitu.cz, který průběžně aktualizujeme a doplňujeme i za pomoci zpětné vazby od vás. Věnujeme se využití 3D tisku pro výuku a připravili jsme pro vás 3D inspiraci nejen z naší dílny.