Lego Education upgraduje aplikaci!

1.12.2022 je datem, od kdy je možné nainstalovat na vaše zařízení novou aplikaci LEGO® Education SPIKE™ App v. 3.2.0. Původní verze bude fungovat do června 2023 a tak s případnou přeinstalací na školních zařízeních není třeba spěchat.
Instalace nové verze se uživatelům automaticky nabízí při spuštení verze staré – dnes s názvem LEGO® Education SPIKE™ Legacy App v. 2.0.9 (stále na webu dostupná). Není nutné na ni přistupovat okamžitě. Obě aplikace 3.2.0. i 2.0.9 jsou dostupné na Google play i AppStore souběžně.

Pro verzi 3.2.0 je třeba také provést upgrade firmware jednotlivých HUBů!

Co přináší upgrade původní aplikace? Nemusíme se bát výrazné změny prostředí a tak Ti, kteří využívali předchozí verze Lego Spike, se nemusí bát náročnosti přechodu. Nová aplikace je mnohem přívětivější k přihlašování řídících jednotek (HUBů) a úplnou novinkou je existence WEBOVÉ APLIKACE funkčně shodné s aplikacemi pro mobilní i pevná zařízení. Pokud tedy raději využijete webovou aplikaci a máte stále dobrý internet, není ani nezbytné program instalovat. Zatím ve verzi 3.2.0 nefunguje programovací prostředí podporující Python. Pokud jej využíváte pro programování, zůstaňte ještě na verzi 2.0.9.