Koronavirus ovlivnil i EDUbus

Bohužel aktuální situace ovlivnila i naše aktivity. EDUbus jsme tedy zaparkovali, ale nezahálíme. Pomáháme školám se zprovozňováním on-line komunikace se školami, neboť máme s touto činností dlouholeté zkušenosti.

Aktuálně doporučujeme pro komunikaci využívat nástroj Hangouts Meet. Pro školy je určen přímo nástroj Google Classroom (někdy již v překladu Google učebna – více info). Pokud tento nástroj nepoužíváte a potřebujete pomoci, doporučujeme aktivity „Česko.Digital“ – nabídka  IT dobrovolníků, kteří mohou pomoci se spuštěním online vyučování ve Vaší škole – odkaz na přihlášení ZDE.

Již dlouhodobě připravujeme aplikace, které můžete využívat při výuce a to nejen ve třídě, ale i při práci doma a pro komunikaci se žáky na dálku. Aplikace naleznete v naší rubrice „Inspirace pro výuku“. Aktuální možnosti sdílíme i na našem Facebooku.

Kromě našich aktivit vzniká i řada dalších iniciativ, které se snaží pomáhat kolegům s nastalou situací. Z našeho pohledu je velice pozitivní zpřístupnění on-line učebnic společností Nová Škola a Nakladatelství Fraus. Společnost Microsoft uvolnila na časově omezenou dobu svůj edukativní program Minecraft: Education Edition. MŠMT zareagovalo svým portálem https://nadalku.msmt.cz/cs, kde naleznete další informace. Mediálně atraktivní je i aktivita České televize, který spustila svůj projekt UčíTelka .

Pokud budete mít dotazy k výše uvedenému, můžete nás kontaktovat na emailu info@eduteam.cz.